Parodontologie

Krvácí Vám dásně při čistění zubů?

Máte citlivé a odhalené zubní krčky?

Trápí Vás zápach z úst nebo už i viklání zubů?

Nebo si myslíte, že nemáte žádné potíže, ale bojíte se o svůj chrup, protože rodiče už ve Vašem věku měli snímací náhrady?

Je velká pravděpodobnost, že můžete trpět zánětem dásní nebo parodontitidou.

Víte, že zánět dásní či parodontitida souvisí s Vaším celkovým zdravím?

Parodontologie je naší specializací

Moderní parodontologie vyžaduje úzkou a týmovou spolupráci lékaře – parodontologa s dentální hygienistkou.

Tato spolupráce by měla optimálně probíhat na jednom pracovišti. Jedině tak je možné vést léčbu efektivně a mít Váš chrup zcela pod kontrolou.

Parodontologie je naší specializací. Na našem pracovišti poskytujeme specializovanou parodontologickou péči i pacientům našich kolegů, zubních lékařů.

Jak parodontologická léčba probíhá?

Parodontologie se zabývá především záněty dásní a parodontitidou. Mezi časté zákroky patří též odstranění nežádoucích slizničních tahů v dutině ústní a krytí odhalených zubních krčků.

Úvodní parodontologická léčba je vždy konzervativní. Zahrnuje instruktáž ústní hygieny a následně odstranění veškerého zubního kamene, tj. naddásňového zubního kamene a poddásňového zubního kamene, který je schován na kořenech zubů v parodontálních chobotech, tzv. „hloubkové čištění“.

Toto čištění je na našem pracovišti prováděno

Kombinujeme  použití kyret – ručních nástrojů, které mají nezastupitelnou úlohu v procesu kvalitního hloubkového čištění, s použitím šetrného ultrazvukového přístroje Satelec Newtron a NSK Varios Combi Pro.

Teprve po odstranění zánětu dásní je případně možné provádět „kosmetické“ výkony jako bělení zubů.

Pouhé odstranění veškerého zubního kamene by dlouhodobě zůstalo bez efektu, pokud nedojde k nácviku správné techniky čištění zubů. Jestliže si chcete správné návyky pamatovat déle než několik minut, měl by nácvik ústní hygieny probíhat důkladně a opakovaně ve Vašich ústech.