Dětská péče

Preventivní péče u dětí

Velice rádi ošetřujeme děti našich pacientů, ideálně  v rámci tzv. rodinné péče (na preventivní prohlídky dochází rodina společně).

Už nastávající mamince v rámci preventivní prohlídky v těhotenství rádi vysvětlíme, jak se starat o dětské zoubky a kdy má přijít se svým dítětem na první preventivní prohlídku. Ta by měla proběhnout přibližně  v jednom roce věku. Dítěti prohlédneme zoubky a rodičům vysvětlíme, jak se o ně správně starat.

Obvykle stačí další preventivní prohlídky absolvovat v intervalu půl roku. I u malého dítěte je toto velice důležité. Dítě si zvyká na prostředí ordinace a v případě, že časem dojde k nutnosti ošetření, přichází do známého prostředí s určitou důvěrou.

Ošetření dětských pacientů

Pokud je nutné provést ošetření u dětských pacientů, přistupujeme k němu se značnou mírou trpělivosti a empatie. Ne vždy ovšem můžeme ošetření bez problému zvládnout. Pokud dojde k tomu, že dětský chrup vyžaduje více zásahů, anebo dítě při ošetření nespolupracuje, pak doporučujeme ošetření v analgosedaci či celkové anestezii. Dítě si na ošetření nepamatuje a díky tomu ho ušetříme traumatizujících zážitků.