Dentální hygiena

Proč klademe důraz na dentální hygienu?

Kvalitně prováděná ústní hygiena je základem zdravých zubů. Málo kdo ale sám od sebe ví, jak o své zuby správně pečovat a jaké pomůcky používat. Navíc pouze v dobře vyčištěném chrupu je možné provést kvalitní stomatologické ošetření.

Dentální hygienistka je tedy nezbytným členem našeho týmu a dentální hygiena nedílnou součástí naší péče.

Dentální hygienu poskytujeme rovněž pacientům registrovaným u našich kolegů.

Čemu se v rámci dentální hygieny na našem pracovišti věnujeme?

Vyšetření pacienta s onemocněním parodontu

Dentální hygienistka provádí vyšetření pacienta zaměřené na onemocnění parodontu. V případě, že trpíte parodontitidou, Vám doporučí parodontologickou konzultaci a léčbu, kterou můžete absolvovat přímo na našem pracovišti.

Instruktáž ústní hygieny

Instruktáž ústní hygieny je  vhodná u dospělých i dětských pacientů. Na návštěvu k dentální hygienistce je dobré si s sebou vzít pomůcky zubní hygieny, které používáte.

Odstranění veškerého zubního kamene

Dentální hygienistka pomocí profesionálních metod odstraňuje zubní kámen. V případě parodontitidy provádí tzv. „hloubkové čištění“, které zahrnuje odstranění zubního kamene i v hlubokých „parodontálních kapsách“. Toto ošetření je obvykle z důvodu větší časové náročnosti rozděleno do několika etap, probíhá pod supervizí parodontologa a samozřejmě s možností aplikace lokální anestezie.

Aplikace lokální fluoridace

Jedná se o aplikaci prostředků s vysokým obsahem fluoridů na povrch zubů. Fluoridy zabraňují či snižují demineralizaci zubů, brání usazování bakterií na povrchu skloviny a zamezují tvorbě kyselin, které mohou sklovinu narušit.

Zuby je vhodné fluoridovat zejména u pacientů s vysokou kazivostí, s odhalenými kořeny zubů a citlivými zuby. Fluoridovat je možné i u dětí od 6 let věku.

Fluoridovat se dají zuby i v rámci domácí péče. V ordinaci používáme přípravky s vyšším obsahem fluoridů, než je přítomno v běžných zubních pastách či jiných přípravcích pro domácí použití. Docílíme tím intenzivnějšího vstřebání fluoridů a tím i účinnější fluoridace.

Pískování („air – flow“)

Air flow je technika, která umožňuje odstranění i poměrně odolných a rozsáhlých pigmentací.  Zuby jsou pomocí speciálního přístroje vystaveny působení proudu vzduchu a vody  s částečkami hydrogenuhličitanu sodného (jedlá soda), což je abrazivní medium.  Ošetření je nebolestivé, rychlé a vzhledem k ochucenému abrazivu i příjemné.

Bělení zubů

Mít bílé zuby je dnes v profesním životě podmínkou úspěchu. Zbarvení zubů může mít řadu příčin. Bělení zubů je na našem pracovišti vždy součástí širší odborné péče o chrup. Vybělit zuby je možné několika způsoby. My Vám pomůžeme vybrat optimální způsob pro Vás. Bělení zubů probíhá po vyšetření zubním lékařem a pod jeho odborným dohledem.